Nazgul napísal:
Čo sa týka Genesis, treba dobre vyskúšať, lebo majú vyššie boky (ako trebárs Sense Flow) a napríklad mňa dosť tlačili a odierali pod členkom...


V každom prípade sa oplatí skúšať, ja som v poslednom čase prečítal tony recenzií, kde boli dosť vychvaľované aj Salomon Genesis, aj Marrel Agility Peak 5, a teda Salomony mali už pri obutí na predajni nepríjemnú hranu zvnútra zvršku medzi šnurovaním a špičkou, a Marell zas veľmi nedrží päta(toto inak spomínali aj v tých recenziách), pri chôdzi sa mi posúvala päta vo zvislom smere o cca 0,5-1cm, čo pri dlhých behoch môže byť dosť prúser. Zato Hoky sedeli ako uliate, nikde nič netlačí, nikde sa nič nehýbe. Ak nevyhovujú Speedgoaty 5, skúsil by som ešte Mafate Speed 4, mali by byť responzívnejšie a stabilnejšie, prípadne Nike ZoomX Zegama 2. Tých možností je veľa a každému sadne niečo iné a je aj otázka, čo je pre koho prioritou.
Ja som dlho tvrdohlavo behal v Speedcrossoch a až v poslednom čase som si začal uvedomovať, že na väčšinu terénu sú overkill. Síce sú to brutálne držiaky, ale na tvrdom povrchu a dlhších behoch pôsobia podobne, ako na biku Miniony na ceste.
12.06.2024 - 08:58:09
00
Ja sa tiež začínam obzerať po nových botách a nejakým mäkším tlmením, kvôli problémom s chbtom. Doteraz, ako som písal som behával výlučne v Salomonoch Trailster, nedávno som kúpil Salomon Glide max TR a to sú super papučky, akurát nie na náročnejší terén.
O tých S Laboch som tiež uvažoval, ale je to ako píšete, že tá topánka musí človeku sadnúť.

Dlho som odmietal Hoky, nakoľko sa hovorí, že ak ich raz skúsiš, iné už nebudeš chcieť, ale možno je čas si ich zaobstarať a potešiť telo. Jedným okom ale pozerám aj nad NNormal, žeby mi to pomohlo behať ako Kilian :D
12.06.2024 - 09:25:09
00
neviete či existuje na výpočet prahu laktátu nejaky vzorec poprípade nejak vypočítat z FTP testu? . Včera som si robil FTP test ale hodinky mi ho nevyhodnotili a nechce sa mi ho robit znova. Problem mám v tom, že nemám hrudný pás takže to robím optickým senzorom. Ten ale už je na urovni hrudného pásu. Garmin elevate 5. Chcem to len pre osobné účely takže nemusí to byt presné číslo
12.06.2024 - 09:40:43
00
Vedia toto Tvoje hodiny?

https://www.zivotsgarminem.cz/jak-provest-test-laktatoveho-prahu-s-hodinkami-garmin
12.06.2024 - 12:51:46
00
vedia ale musim mat hrudný pás ale ten nemám. dá sa to aj bez hrudneho pása len optickým snímačom ale po dobehnutí mi to nevypočíta ten prah laktatu. Skusím este raz vymazat zony a prah laktatu dat na minimum co sa udeje. Ked to nepojde asi len s hrudným pásom potom. Myslel som že sa to dá nejak približne vypočítat ale zrejme musí byt nato test. mne stacia len približné čísla kedže nebehávam sútažne.
12.06.2024 - 15:43:10
00
Mal som dnes v predajni na sebe túto vestu a ML je tesná na telo, po zatiahnutí je napredu medzi ,,krajmi" vesty cca 12-15cm medzera, kdežto pri XL sú po zatiahnutí pútok kraje vesty takmer pri sebe.
Teda menšia bude asi lepšia voľba?
Nezmení sa veľkostne vesta po naplnení nejakými vecami vzadu?

Bude stačiť na cca 20km behy a uloženie kľúčov, mobilu, ponožiek a nejakej ľahkej bundy?

https://www.dynasport.sk/bezecka-vesta-dynafit-sky-4
18.06.2024 - 14:56:15
00
20km to je tak do 2,5 max 3 hodín v teréne... ešte asi aj vodu potrebuješ :) a naozaj si prezúvaš ponožky? ... každopádne presne na takéto prípady je takáto malá vesta na minibundu vodu kľúce a mobil
20.06.2024 - 09:42:05
00
K tej veste je 2 x softflask, takže o vodu by asi postarané mal...
20.06.2024 - 12:42:07
00
No ponožky, to závisí od počasia, intenzity, terénu...ale mám rád suché nohy :)
Ako píše Nazgul k veste sú 2x500ml fľašky + jedna mäkká by ešte mala vojsť do zadného vrecka a to by malo bohato stačiť.

Pri tejto sa mi už zdalo že by som zbytočne nosil vzduch
https://www.dynasport.sk/bezecka-vesta-dynafit-ultra-12
20.06.2024 - 16:02:18
00
Mne osobne veľmi nevyhovujú tie soft fľašky z prednej strany(týmto zároveň súcitím s obdarenými bežkyňami), takže mám vestu, kde je možnosť mať klasický vak na chrbte, konkrétne Osprey Duro 6, len pre teba to bude už asi príliš veľké. Výhoda je, že to viem nosiť aj na bike.
21.06.2024 - 09:15:15
00
LMS napísal:
No ponožky, to závisí od počasia, intenzity, terénu...ale mám rád suché nohy :)
Ako píše Nazgul k veste sú 2x500ml fľašky + jedna mäkká by ešte mala vojsť do zadného vrecka a to by malo bohato stačiť.

Pri tejto sa mi už zdalo že by som zbytočne nosil vzduch
https://www.dynasport.sk/bezecka-vesta-dynafit-ultra-12


ved nic nevazi, a vyhoda ze narves aj camelback. ja nosim ultra 15 (stary model bez soft flasiek) a spokojnost. vacsinou len flase ale ked ide zle pocko hodi sa pohodlne odviezt bundu
21.06.2024 - 21:21:21
00
No už si ma trochu nalomil na tú väčšiu.
Nerobí Dynafit niečo medzi 4 a 12?
25.06.2024 - 08:01:42
00
Dynafit aj Salomony majú 8l.

Ja osobne behám s 15l, ktoré mám na ultra behy. Čo sa týka veľkosti, za mňa sú lepšie menšie, nakoľko voľnejší vie počas behu "skákať" na chrbte a to mi dosť vadí.
25.06.2024 - 08:21:07
00
https://dennikn.sk/4066289/z-ulice-az-do-slovenskej-reprezentacie-pribeh-punkaca-priadku-z-ktoreho-je-dnes-spickovy-ultrabezec/
27.06.2024 - 22:29:38
00
mal som moznost ho stretnut osobne, raz ked som bol s bikom na Vapennej on tam prave 7x vybiehal v ramci treningu :D podareny typek , sledujem ho na strave a je to fakt nezmar..
27.06.2024 - 23:19:58
00
keyboard_arrow_up