Tú armovaciu mriežku sisi mal najprv vyskúšat, ako ti zničí lepidlo. Je z krehkých sklených vlákien, ktoré sa pri ohýbaní odlamujú a chytajú do lepidla.
Vždy sa bavím na pózeroch, čo strhávajú pásy z lyží bez vyzúvania a zaserú si lepidlo. Nepoviem na závodoch, prípadne na tréningu, ale na turistike si nájdem vždy pár minút navyše, urobím to poriadne a nemusím pchať pod bundu.
A preto je ich najlepšie lepiť k sebe ako som písal hore.
Pár vláken z mriežky, až tak tragicky na pás nepôsobí robí to aj originálna mriežka ( ono sa tam časom nalepí aj iný prírodný bordel) - na dôvažok repas lepidla stojí v shope 10 eur nie je od veci ho občas vymeniť. Priemerne zručný človek si kúpi tubu lepidla za 10 eur a spraví si sám 10 renovácií .
Neviem čo pre teba znamená "pózer" a "poriadne" lebo pre mňa je "pózer" ten ktorému na Chopku okolo uší vo vetre mláti fólia a snaží sa "poriadne" nalepiť pásy, aby ich mohol narvať ocápané snehom a námrazou do batohu. Ako človek, ktorý ich za 10 sec. prehne cez koleno a zlepí k sebe a šupne pod bundu, alebo kombinézu.
Pokiaľ ide o ohriatie pásov je to úplne bežná rokmi overená finta, ktorú používa kopec skialpinistov. Sú totiž len dva druhy skialpinistov- ten prvý má problém s opätovným nalepením pásu ak ide viac výšlapov v čerstvom prevlhnutom snehu, alebo fúka a sneží, alebo je odmäk. A potom ten druhý typ - to sú tý čo o tom nehovoria ...
( ešte je tu pár ľudí čo má široké pásy 80 mm a viac na napínakoch, kde sa problém posúva ďalej no skôr či neskôr sa objaví.... ohriať pás na tele je jedna z možností čo pomôže.)
PS: vyzúvať pasy bez vyzutia
lyže oceníš v hlbokom snehu, alebo v mokrom firne. Nie je to len o šetrení času.
na túto tému HOWGH
